ŠKOLNÍ VÁNOČNÍ JARMARK

05.12.2018 23:04

      Dne 4. 12. 2018 odpoledne se konal školní vánoční jarmark v prostorách staroveského kina provoněného vůní punče, skořice a svíček. Mám ráda advent a tyto akce s našimi dětmi. Běžný návštěvník sleduje pouze finální podobu našeho dlouhého snažení a vlastně si ani neuvědomí, kolik úsilí se za přípravou takového programu ukrývá, kolik veledůležitých drobností, obav, těšení se. Měla jsem na starosti "výcvik andělů", tedy našich žáčků od třetí třídy výše, kteří vystupovali v roli prodavačů převlečených za anděly u jarmarkových stánků přetékajících výrobky našich dítek. "Račte, milá dámo, pojďte blíž, vážený pane. Je libo gelové svíčky, voňavá mejdlíčka, jedinečná přáníčka nebo snad figurku anděla? A představte si! Naši žáčci zvládli připravit i vánoční kompoty, anýzové perníčky nebo sáčky jablečných křížalek. Kdo si koupí, neprohloupí! A co třeba keramické ozdoby, adventní svícny, či snad vkusné sruhadlo na česnek pro svědomitou hospodyňku? Všechno máme, jen račte blíž!" Prodávání bylo pro naše žáčky novou komunikační zkušeností, nenásilnou výukou matematiky nebo třeba i slušného chování, vzájemné spolupráce a zodpovědnosti za svěřený úkol. A pozor, taky se jednalo o soutěž, kdo bude nejlepší a nejúspěšnější obchodník. Pak přišel ten očekáváný den, nefalšovaná realita a lidmi zaplněný sál.Vybavila jsem se tedy dostatečně velkou hotovostí, košíčkem na dárky a vyrazila jsem na inspekční cestu k jarmarečníkům, abych jako pedagog mohla ohodnotit jejich výkony a vynaložené úsilí. Přede mnou se nestyděli. Dokonce mi nabízeli podpultovky a množstevní slevy, hráli na city a nenápadně sondovali, jestli si mohou nechat drobné. Po slabé hodince nakupování jsem měla vrchovatý košíček, v peněžence vítr a přemýšlela jsem, kdo mi půjčí na autobus domů. Ale ten pocit uspokojení, ten stál zato.

      Druhý den jsme ve škole rozpečetili pečlivě zalepené pokladničky jednotlivých andělských týmů, spočítali tržbu, vyhlásili vítěze, každého pochválili a rozdali odměny (všem).Pak jsme ještě hodnotili a psali své niterné zážitky a postřehy. Chcete některé slyšet? prosím, počtěte si:

  • Nejvíce se mi libilo, že jsem byl jako fakt prodavačem a měl jsem peníze.
  • Měla jsem strach, že nespočítám, kolik co stojí, ale pak jsem to vlastně nepotřebovala, protože mi všichni nechávali drobné za obsluhu.
  • Libilo se mi, že přišlo hrozně moc lidí a že se všichni usmívali.
  • Chutnal mi punč a kofola v bufetu od našich kuchařek.
  • Libilo se mi vystoupení našich dětí a básničky mateřáčků.
  • Nejlepší byla tombola, moje mamka vyhrála hrníček.
  • Taky byly dobré kostýmy a paruky, co jsme měli na sobě. Jedna paní mi říkala "pane anděle".
  • Přišla se na mě podívat maminka, táta, taky brácha a teta.
  • Všem se to líbilo a chválili nás. Byl jsem nejpelší anděl  - prodavač (Matouš).
  • Vyhráli jsme, prodali jmse nejvíce dárků (Kája a její tým).

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Stará Ves, okres Bruntál, příspěvková organizace

zs.staraves@tiscali.cz stankova.ucitel@seznam.cz

Dlouhá 261/24, Stará Ves 793 43

554 283 002
739 027 338

Vyhledávání

STRAVOVÁNÍ

Informace ke školnímu stravování nyní

naleznete nově v záložce SLUŽBY,  

v nabídce STRAVOVÁNÍ.  

svačinky ZŠ: SVAČINA 8.-12.4.2019.pdf (325361)

jídelníček: OBĚD 8.-12.4.2019.pdf (222510)

 

Formuláře ke stažení: ZÁPIS DO MŠ

přihláška strana aa: Přihláška strana AA.pdf (524999)

Přihláška strana bb: Přihl. strana BB.pdf (550671)

Evidenční list: Evidenční list.pdf (523291)

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode