CESTA K JESLIČKÁM

05.01.2019 17:10

      "Cesta k jesličkám" se letos konala již poosmé a opět se těšila vysoké návštěvnosti. Vystupovaly na ní všechny dětí naší školičky a samozřejmě pozvaní hosté, Petr Fiala a Adam Štěpán (trubky) Klára, Adéla Štěpánovy a Simona Doubravová (zpěv, flétny, housle, kytara). Letos jsme se zaměřili na vánoční zpěvy a koledy  různých národů, některé jsme nastudovali v překladu a jiné dokonce v originálech. Zazněly písně polské, italské a latinské, staroruské, německé a francouzské, nechyběly zpěvy v angličtině, dokonce v holandštině, a vypravili jsme se i do zemí exotických, na katolické farnosti Mexika, Argentiny, zavítali jsme do Norska, Finska nebo Španělska a Portugalska. Samozřejmě, že nejvíce převažovaly koledy naše, české a slovenské. Písně doprovázelo i mluvené slovo, tance a alegorické výjevy od Betléma. Hlavní tíha přípravy koncertu a nácviku s dětmi spočívala na Mgr. Mirce Štěpánové, vedoucí našeho hudebního kroužku, na aranžmá koncertu se podílela Eva Staňková a jinak každá třída se svými učiteli a asistenty si připravila vlastní vystoupení. Nejmladšímu účastnikovi našeho koncertu byly dva roky a dva měsíce. Nejvíce scének si nachystali zkušení páťáci. Pochválili bychom všechny naše šikovné sólisty, především Zuzanu Horváthovou a Františka Kincla v roli Marie a Josefa, úžasně zazpíval i Zuzčin mladší bratr Matyáš, poděkování patří týmu páťáků a čtvrťáků za skotskou národní píseň "Bubeníček". Výborně se popasovaly se svými rolemi Adina Klimentová, Natálka Dudková, soubor flétničkářek (Stáňa, Bára, Maruška, Jana), nejvíce různých převleků a pozic musela na jevišti i mimo něj zvládnout Kája Dudková. Největší potlesk sklidilo žertovné vystoupení "ogarů s palicama"  a samozřejmě vystoupení těch nejmenších a nejkrásnějších - dětí z mateřské školy. Za přípravu a údržbu kostýmů děkujeme paní Marcelce Pavlíkové, na organizačním zajištění akce pracovaly všechny pracovnice naší školičky a za profesionální nazvučení sálu děkujeme panu Ivanu Sigmundovi. Za krásné fotografie, které naleznete v galerii, patří dík panu Richardu Čačíkovi.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Stará Ves, okres Bruntál, příspěvková organizace

zs.staraves@tiscali.cz stankova.ucitel@seznam.cz

Dlouhá 261/24, Stará Ves 793 43

554 283 002
739 027 338

Vyhledávání

STRAVOVÁNÍ

Informace ke školnímu stravování nyní

naleznete nově v záložce SLUŽBY,  

v nabídce STRAVOVÁNÍ.  

svačinky ZŠ: SVAČINA 10.-13.6.2019.PDF (288405)

jídelníček: OBĚD 10.-14.6.2019.PDF (347988)

 

 

Formuláře ke stažení: ZÁPIS DO MŠ

přihláška strana aa: Přihláška strana AA.pdf (524999)

Přihláška strana bb: Přihl. strana BB.pdf (550671)

Evidenční list: Evidenční list.pdf (523291)

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode